Angeltvedt ny direktør på NKS Olaviken

16. september begynte Sindre Angeltvedt som ny direktør ved NKS Olaviken. Sindre er 44 år og bor på Kleppestø med samboer og to sønner på 12 og 19 år. Han ble utdannet psykolog i 2006. Han har etter dette jobbet som behandler i klinikk for sikkerhetspsykiatri, seksjon for fengselshelsetjenester og på døgnpost ved NKS Olaviken. Han har også erfaring fra psykosepoliklinikk og FACT team ved Øyane DPS.

En mann som står foran en steinete klippe

Av ledererfaring har han vært seksjonsleder for seksjon fengselshelsetjenester i Helse Bergen. Han har også vært klinikkleder for døgnavdeling på NKS Olaviken og klinikkdirektør ved Kronstad DPS.

Han forteller at han gleder seg til å komme tilbake til NKS Olaviken. Olaviken har svært kompetente og dyktige ansatte og fagfolk, som gir tjenester i verdensklasse. Sykehuset har vært en del av livet til mange familier mens de har gjennomlevd kriser og vanskelige situasjoner. Det finnes mange historier om hvordan ansatte ved Olaviken har utgjort en helt avgjørende forskjell i folk sine liv. Det er derfor med både glede og ydmykhet at Sindre ser frem til å tiltre som leder ved NKS Olaviken.

Vi ønsker Sindre velkommen!

Sist oppdatert 15.10.2024